• Przechowalnia 0
 • Filtr przygotowania sprężonego powietrza 1/4"
  Netto: 64,00 zł
  Brutto: 78,72 zł
  Filtr Reduktor Powietrza 1/4"
  Netto: 130,00 zł
  Brutto: 159,90 zł
  AZT Reduktor powierza 1/4"
  Netto: 93,00 zł
  Brutto: 114,39 zł
  Filtr Reduktor Naolejacz Powietrza 1/2"
  Netto: 220,00 zł
  Brutto: 270,60 zł
  AZT Dren kondensatu Bekomat 12
  Netto: 1 400,00 zł
  Brutto: 1 722,00 zł
  Zbiornik Ciśnieniowy 500l, 15 bar z uzbrojeniem
  Netto: 3 250,00 zł
  Brutto: 3 997,50 zł
  Zbiornik Ciśnieniowy 500l 11bar z uzbrojeniem
  Netto: 2 500,00 zł
  Brutto: 3 075,00 zł
  Katalogi do pobrania
     
  Pobierz katalog:

  ***************************************
  Katalog Produktów
  Przemysł - Warsztat 2021


  ***************************************
  AIRPOL - Śrubowe

  AIRPOL - Tlokowe

  *****************************
  COMPRAG - Śrubowe

  COMPRAG - Osuszacze

  COMPRAG - Separatory

  COMPRAG - Filtry

  **************************************
  FINI-K-Max

  FINI-Micro-Plus

  FINI PLUS 15 bar

  **************************************
  WALTER kompresory śrubowe
  *************************************
  REMEZA

  *************************************
  MARK MSM

  MARK MSL

  **************************************
  FIAC-id

  FIAC-NEW-SILVER-2015

  FIAC DENT
  **************************************
  ATMOS - Albert

  ATMOS - SEC-22-37 kW

  ATMOS - Perfekt- tłokowe - 3-7,5 kW

  ATMOS - PerfectlineX-tłokowe 2,2 -3 kW

  ATMOS - Smartronic- 30 -110 - kW

  ****************************************

  Kompresor śrubowy AZT EPM 10 AHS

  Producent: AZTECHNIKA
  Kod: AZT EPM 10 AHS
  Wysyłka:produkt na zamówienie
  Produkt dostępny
  Sprawdź koszty wysyłki

  Koszty dostawy tego produktu

     Kompresory śrubowe AZT to bardzo ekonomiczne na rynku polskim urządzenia sprężające przeznaczone do pracy ciągłej. Kompresory charakteryzują:  najnowocześniejsze rozwiązania techniczne, małe gabaryty, zwarta konstrukcja , cicha praca i nowoczesne elektroniczne sterowanie.

     Seria kompresorów AZT EPM AHS to sprężarki z przetwornicą częstotliwości prądu zasilania czyli z tak zwanym falownikiem oraz napędem bezpośrednim.

      W kompresora serii AZT EPM AHS są silniki elektryczne z wirnikiem z magnesami trwałymi. Silniki takie charakteryzują się jeszcze lepszą, jeszcze większą sprawność energetyczną co przekłada się na mniejsze zużycie prądu.

    Magnesy te generują stały strumień magnetyczny, w przeciwieństwie do strumienia magnetycznego generowanego przez prąd wirnika, którego przepływ jest indukowany przez pole magnetyczne w stojanie, jak ma to miejsce w silniku indukcyjnym, co maksymalizuje moment obrotowy i sprawność energetyczną takiego silnika.

     Silniki z magnesami trwałymi w wirniku zdobywają coraz większą popularność, przede wszystkim dzięki wysokiej sprawności w całym zakresie prędkości obrotowej, dużej przeciążalności momentem, szerokiemu zakresowi prędkości obrotowej i jej efektywnej regulacji czy dużej niezawodności ruchowej. 


  Specyfikacja techniczna:

  Model: AZT EPM 10 AHS
  Moc: 7.5 kW / 10 HP (KM)
  Ciśnienie robocze: 8 / 10 bar
  Wydajność nominalna: <1,1 / <0,9 m3/min
  Waga: 250 kg
  Gabaryty: 800*650*880
  Przyłącze: G (BSP) 3/4"  
  Głośność pracy: 68 dB  


    Mikroprocesorowy sterownik sprężarki za pomocą przetwornicy częstotliwości prądu zasilania dostosowuje obroty silnika elektrycznego (a tym samym wydajność sprężarki) tak, aby w instalacji dystrybucji sprężonego powietrza było stałe ciśnienie na poziomie nastawionej wartości. W skutek zużycia sprężonego powietrza ciśnienie w sieci dystrybucji (zbiorniku buforowym) spada. Przetwornica zwiększa częstotliwość prądu zasilania silnika i dzięki temu wzrasta jego prędkość obrotowa, a tym samym zwiększają się obroty stopnia sprężającego dając wzrost jego wydajność. Gdy zużycie sprężonego powietrza maleje, ciśnienie w instalacji wzrasta, maleje prędkość obrotowa silnika i tym samym maleje wydajność sprężarki. 

      Dla warunku zmiennych poborów sprężonego powietrza wydajność kompresora z falownikiem może być dostosowywana w zakresie od 40 do 100% jej wydajności przynosząc oszczędności energii elektrycznej nawet do 40% w stosunku do sprężarek stałoobrotowych. Źródłem tych oszczędności jest mniejszy pobór energii przy mniejszych częstotliwościach i mniejszych obrotach silnika oraz brak biegu jałowego i bardzo łagodny, bez dużych pików 
  poborów, rozruch. Nie bez znaczenia na długość okresu eksploatacyjnego sprężarki ma również brak przeciążeń mechanicznych na wałach i łożyskach w czasie takiego łagodnego rozruchu. W sprężarkach stałoobrotowych następuje bardzo gwałtowny rozruch i powstają ogromne przeciążenia na wałach i łożyskach silnika elektrycznego i stopnia sprężającego co w sposób istotny skraca żywotność tych podzespołów. W sprężarkach zmiennoobrotowych, z falownikiem, takich przeciążeń nie ma !


     Kompresor śrubowy AZT jest to nowoczesny, cichy i energooszczędny produkt wytwarzania sprężonego powietrza. Sprężarka sterowana jest mikroprocesorem w celu optymalnej i ekonomicznej pracy. Dzięki inteligentnemu projektowi wszystkich kluczowych komponentów straty mocy są ograniczone do minimum co daje zauważalne oszczędności w całkowitym zużyciu energii. W skutek zastosowaniu skutecznego systemu oddzielania oleju od sprężonego powietrz uzyskuje się resztkową zawartość oleju w sprężonym powietrzu maksymalnie 3 mg / m3. Wszystkie materiały eksploatacyjne jak filtry, separatory i pasy są łatwo dostępne dla taniej i ekonomicznej obsługi. Głośności pracy na poziomie 68 db(A) pozycjonuje te kompresory w czołówce sprężarek cichych.


  Kontakt:


  sklep: czynny od 8,00 do 16,00

  tel.: 570 500 004

  e-mail: aztechnika.sklep@gmail.com

  aztechnika.biuro@gmail.com

  aztechnika.sprzedaz@gmail.com

  marketing.aztechnika@gmail.com

  serwis: od 7.00 do 16.00

  tel.: 791 759 694

  e-mail: aztechnika@poczta.fm

  *Przedstawione fotografie są poglądowe dla danego typoszeregu i mogą się różnić od rzeczywistego wyglądu ofertowanych produktów.
  Moc [kW] 7,5 kW
  Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
  Czas wyświetlania strony: 0.064s